Drazí přátelé,

za pár dní vypuknou přípravy Sametového posvícení: v pondělí 19. 10. společně otevřeme již čtvrtou posvícenskou sezónu! Zveme Vás na Sametový večírek!!

BENEFIČNÍ VEČÍREK PRO SAMETOVÉ POSVÍCENÍ
pondělí 19.10. od 19 hodin, Zázemí (Bartolomějská 13, bývalá Vzorkovna)

PROGRAM:

19:00 Divadlo na Kocourkách – „Několik obrázků ze života envelopera“ – Jak se rozšiřoval palác hraběte Kinského? Co to straší ve Stromovce? A kdo usedne na Hrad? Fantaskní pohádka pro zlobivé dospělé.

19:45 Představíme téma Lodi bláznů, které připravujeme pro letošní Sametové posvícení

20:00 DRAŽBA nejen karnevalových artefaktů, moderuje slampoeterka BioMasha
k tanci a poslechu hraje náš Schlauchband, písničkář Jakub Čermák a další

Večírek jsme se rozhodli pojmout jako benefiční, vstupné bude proto 100 Kč. Ale nelekejte se, v rámci vstupenky každý dostanete fungl novou plaketu (měděný odznak) letošního ročníku s emblémem Lodi bláznů a výtěžek ze vstupného a z dražby použijeme na materiál pro letošní Sametové posvícení.

No, a máte chuť věnovat něco do DRAŽBY? Vítáme jakékoli bizarnosti s přímým či nepřímým vztahem ke karnevalu, či cokoli jiného, co si bude kdo ochoten koupit a odnést. Abych vás naladila, vložím do dražby Ikonu Václava Klause (z našeho Svatořečení v roce 2012), kterou mám od něj vlastnoručně podepsanou (historku, jak jsem ten podpis od Klause získala ráda kupci povyprávím). Vydražíme i figury v průvodu (můžete si vybrat, za koho slavného budete chtít jít). Vítáme masky, rekvizity, obrazy, samorosty, menší nábytek, atd. Vše můžete přinést během pátka 16.10. či v pondělí před večírkem od 16 hodin do Zázemí. Nejste-li si předmětem do dražby jisti, můžete nám poslat fotografie!

Zapište si to do diářů a třeba nám jen krátce dejte vědět, zda dorazíte.
A samozřejmě – šiřte dále.

FB – https://www.facebook.com/events/484369388401115/

Moc se na vás těšíme,

za tým SP Olga a Nora

PS: od čtvrtka po večírku začnou dílny. Kdo máte chuť se letos do Posvícení zapojit (vyrobit si, či předělat masku a pochodovat s námi), jste srdečně vítáni. Letošní posvícení bude v mnohém podobné prvnímu ročníku. Organizátoři (spolu se Schlauchbandem) totiž chystáme vlastní kliku, ke které zveme přátele. Dostat se do Sametového posvícení nebylo nikdy jednodušší! Více informací ještě pošleme! Sledujte náš FB či napište na olga@iniciativaforum.cz

PPS: Během večera také oslavíme pětatřicátiny koordinátorky posvícení Olgy Cieslarové a sedmadvacátiny naší výtvarnice Martiny Walterové.