Milí přátelé,

v rámci letošního Sametové posvícení (satirického karnevalového průvodu 17. 11.) připravujeme velkou společnou kliku s tématem: LOĎ BLÁZNŮ, aneb Kde domov můj.
S nadsázkou a humorem chceme tímto středověkým motivem zobrazit současné vážné dění okolo uprchlické krize a přístup České republiky k ní. Pojedeme sami jako uprchlíci na lodi, jako blázni-námořníci spolu s představiteli naší země.

JAK SE PŘIDAT DO LODI BLÁZNŮ v Sametovém posvícení 2015
aneb nikdy to nebylo tak snadné!


a) máte-li doma masku z nějakého minulého ročníku, můžete ji recyklovat.
Tj. přineste ji do dílen a uvidíme! Pravděpodobně bude stačit ji přemalovat, dodělat šaškovskou čepici a kostým

b) vyrobte si novou masku – kašírování je velmi zábavné! Do sádrové formy, kterou máme připravenou, budete kašírovat několik vrstev papíru (počítejte 2 hodiny, ale s pivem a popovídáním radši 3-4). Pak musí masky vyschnout. Tj. je potřeba přijít ještě jednou na namalování masky (dle předlohy), připevnění na helmu nebo kšiltovku, dodělání čepice a kostýmu (další 3 hodiny). Masku si pak vezmete domů a bude vás oblažovat až do průvodu.

Dílny budou probíhat v Zázemí (Bartolomějská 14), začínají tento týden a budou až do Posvícení vždy:
čtvrtek 18-22:00
pátek 11-23:00
sobota 11-23:00

Abychom měli představu, kdo se kdy chystá, jak daleko je výroba a tak, prosím pište Daniele (včerejší černovlasé asistence dražby) na daniela@sametoveposviceni.cz. Vedeme si takovou pěknou tabulku, Daniela bude mít o všem přehled, zodpoví vám dotazy a tak.

Námořníci – blázni:
– Kostým: všichni budeme mít pruhované rukávy (jako námořnické triko), záchrannou vestičku s logy: podpořeno z fondů Evropské unie.
– Maska – na hlavě šaškovská čepice. Tvář buď čech-námořník (vlajka na tváři), sluníčkář (maska slunce) nebo konvičkář (místo masky plastová konev s dírama pro oči).
(vyberete si na místě, co budete chtít být)
– rekvizity – k tomu, v čem jste blázni sami, si podle své chuti vemte pak do průvodu

Co potřebujete:
– vlastnit plaketu (z výdělku přispíváme na materiál). Budeme rádi, když ji budete do Posvícení nosit na kabátě – říkáte tak, že jste součástí posvícenské sezóny. Na průvod si ji prosím pripněte na kostým.
do masky – nejlépe maska sedí na stavařské helmě. Dá se koupit z druhé ruky, nebo v obi, apod. Většinou stojí kolem 100 Kč. Skvěle se na ní vše připevňuje a díky nastavitelnosti je nošení velmi pohodlné. Podobně můžete přinést svou cyklistickou helmu, na kterou dočasně masku připevníme. Můžete také přinést starou kšiltovku, ze které odstřihneme kšilt a kašírovanou masku na ní přiděláme. Jde to též, jen je potřeba vykašírovat masky menší. Také je možné vykašírovat u nás helmu, která bude sloužit podobně. Ale je to práce navíc, ovšem zábavná.
materiál – uvítáme, když přinesete noviny, tvrdé papíry, apod. Máte – li doma navíc barvy, či různé materiály – napište prosím hlavnímu výtvarníkovi Josefovi na josef.rezbar@email.cz – potřebujeme toho ještě spousta.
– máte-li námořnické triko (takové to pruhované s dlouhými rukávy), které je dost velké, abyste se pod něj teple oblíkli, dejte nám určitě vědět, pač to je nejsnazší varianta kostýmu pod záchrannou vestičku.

Prosím dejte Daniele daniela@sametoveposviceni.cz co nejdříve vědět, kdy přijdete a přijte do nejdřív, poslední dny před průvodem je pak už chaos, tak abychom to stihli v klidu připravit. Maska musí být vykašírovaná nejpozději do 8.11.!

Harmonogram akce:
22.10.-14.11. Dílny a přípravy
16.11. 18-22:00 Charivari – noční chození v maskách ulicemi starého a nového města, za doprovodu hudby (doufám ve více menších uskupení), zastávky na pivo, pak pokračujeme. Jen masky a kostýmy, bez rekvizit. Možné přjít v jakékoli masce. (tato část je nepovinná :-)
17.11. 14-18:00 Průvod Sametové posvícení, poté večírek v Zázemí

A zde událost na FB, prosím šiřte ji dál a dejte tam, že se zúčastníte, budete tak informováni o všem aktuálním.
https://www.facebook.com/events/877563745653990/
Více o tématu Lodi bláznů v příloze.

Za tým Sametového posvícení se moc těší

Olga a Nora