Chcete podpořit naši činnost? Jsme nezisková organizace a naše aktivity jsou financovány výhradně z grantů nebo z darů jednotlivců a firem.

Letos proběhne už devátý ročník Sametového posvícení, satirického karnevalového průvodu k výročí 17. listopadu. Sametové posvícení je inspirováno tradičním basilejským karnevalem, který slouží již desítky let městu Basilej a jeho občanům k odvážné, a přesto neagresivní tematizaci politických a společenských témat uplynulého roku.

Podobný záměr mají i iniciátoři Sametového posvícení z Iniciativy Fór_um. Sdílejí přesvědčení, že satira je vhodným nástrojem pěstování demokracie a chtějí ji rozvíjet a kultivovat i v českém veřejném prostoru. Přestože občanská společnost je v Čechách na vzestupu, iniciativám, hnutím a neziskovým organizacím chybí způsob, jak srozumitelně a přitažlivě mluvit o svých aktivitách. Podobně malý prostor k vyjádření pak mají i jednotlivci se zájmem o zapojení do občanského dění. Sametové posvícení otevírá nové a nepříliš probádané pole kreativního a recesistického jazyka.

Podpořit nás můžete několika způsoby:

1) pomocí brány Darujme:

 

2) příspěvkem na transparentní účet:

číslo účtu – 2100297656/2010
(transparentní účet Fio banka, a.s.)

INICIATIVA FÓR_UM, z. s.
Terronská 814/33
160 00, Praha 6
IČO: 22714324

3) zakoupením plakety Sametového posvícení.