Vážení přátelé,

zveme vás na vernisáž výstavy Lucidum – Intervallum, která proběhne v sobotu 20. května v prostorách františkánského kláštera v Zásmukách.

Půdu kláštera rozsvítí neobvykle rozměrné objekty a loutky, které vznikly pro různé performativní akce napříč republikou. Podstatná část jich byla vytvořena v rámci Sametového posvícení, karnevalového průvodu se společenským přesahem, který již od roku 2012 probíhá v pražských ulicích 17. listopadu. Tvůrci vystavených děl jsou Josef Koblic, Martina Koblic Walterová, Ester Tajrychová, Josefína Jonášová a Michaela Tůmová. Vernisáž bude spojena s živou hudbou, s možností nahlédnutí do františkánského kostela a s posezením u ohně v klášterní zahradě.

„Jednotlivé objekty vznikly pro různé příležitosti a jde tedy o jedinečnou možnost, jak je vidět pohromadě. Vystavené objekty spojují řemeslnou zručnost s tajemně magickou atmosférou, která propůjčí půdě kláštera nový rozměr. Zveme srdečně každého, kdo se rád nechává překvapit,” komentuje chystanou expozici její autor, Josef Koblic.

Vernisáž je výjimečnou příležitostí spatřit díla, o jejichž pravidelném zpřístupnění se zatím jedná. Výstava vzniká ve spolupráci Iniciativy FÓR_UM a spolku Klášter Zásmuky.

Více ve facebookové události!