V pátek 17. listopadu proběhl dvanáctý ročník Sametového posvícení. Sice nepatřil k největším, ale rozhodně k nejlepším. V krátkém čase dvou a půl měsíců se povedlo sedmi skupinám vytvořit neuvěřitelně propracované živé obrazy, vyrobit masky a nacvičit výjevy na defilé. Chceme všem tímto ze srdce poděkovat a sdílet svou radost z toho, že společnému projektu věnovali ohromné množství energie, nápaditosti, času a sil. Snad i na vás z fotek dýchne odlesk toho, jak si to masky uměly užít.

A kdo všechno to byl?

I po dvanácti letech může být leccos poprvé… Konečně se nám podařilo zapojit celou tanečnickou skupinu, která nádherně rozhýbala přední část průvodu. Děkujeme Elišce Benešové a Konzervatoři Duncan centre, že celou cestu profesionálně tajtrlíkovali! Hrála jim k tomu úžasná kapela Los Amarones, která i po 4 hodinách průvodu ještě zvládla zahrát celý další koncert na konec afterparty…

Fantasticky se úkolu chopili také studenti z VOŠ, SOŠP a Gymnázia Praha 6 pod vedením Zuzany Borovičkové, Sandry Majerové a Evy Bernhardtové, jejichž zauzlované hlavy se snažily propracovat k pomoci z tútajícího sluchátka. Ohromnou radost z řádně zasetého semínka pro nás znamenají také ufoni z cizích zemí, DOMA – projekt Diakonie SCPS se už teď těší na aktivity příští rok a rozhodně jsme na jedné vesmírné lodi! Děkujeme Lucii Kellnerové, Petru Sobalíkovi, Lyubě Getmanskaye, Gilu Conti a dalším. Zvládli zaintegrovat také ufony a ufonky z Gymnázia Elišky Krásnohorské a školky ZeMě spolek (díky Katerině Borovickové, Majdě Hrubé, Dominice Kůželové). A díky za pomoc s výrobou améb putuje do SŠD Lysá nad Labem, P.O.

Speciální 4členná návštěva d’Gritte z Basileje přijela poukázat na důležité téma, že o sexu je třeba mluvit a vzdělávat (se), ne ho vytěsňovat mimo společenské mantinely a tvářit se, že neexistuje. Z Basileje též přijeli další pištci a bubeníci, tato tradiční hudba Fasnacht nás díky nim každoročně provází. Nejpozději až pojedete na dovolenou, tak si vzpomeňte na pašíky a slípky z autobusu v podání Střední školy designu a umění, knižní kultury a ekonomiky Náhorní pod tvůrčím vedením Elišky Sokolové a pomozte OBRAZ – Obránci zvířat minimálně podpisem na https://lepsizakonyprozvirata.cz/dovolena-snu… Za zpestření obrazu Obrazu velké díky Kutálce Jiřího Starého, a taky za výdrž, letos slaví deset let pochodování!

Fenomenální výkon předvedly matky Misionářky Národního uspávání, když za zvuků bruselských BRUiTAL ukolébávaly Krista, jehož s velkým citem vymodelovaly Michaela Tůmová a Josefína Jonášová. Nezapomenutelný výkon předvedl ministr Bek, když bičem optimalizoval duplicitního českého lva za přitakání nadšených poskoků s letáčky o velkolepých cílech resortu školství. Díky Hodině pravdy,  Josefu Koblicovi a Martině Koblic Walterové a díky Active Citizens Zatlanka za aktivní účast v klice. A díky Zorce Velkové za masky pro hudebníky.

No a celé by to vůbec nevzniklo nebýt Kateřiny Ratajové, Olgy Věry Cieslarové, Kateřiny Lánské, Marty Červákové, Johanny Bratinka Burghoff, Míši Weingartové, Evy Lockl, Josefa Koblice, Martiny Koblic Walterové a zástupu dobrovolníků, co pomáhali se všemi fázemi od vymýšlení přes výrobu až po palačinky. A díky Jakubu Otčenáškovi za skvělou moderaci celé akce! A samozřejmě Janu Hromádkovi za super fotky!

Tisíceré díky všem! Vielen Dank! Dank u Vital Schraenen and Jo Zanders!